Jsou dvě možnosti, jak se můžete stát slavným. Buď máte talent a lidé vás obdivují za něco, co děláte, nebo se proslavíte právě tím, že jste hloupí či škaredí nebo netalentovaní, v lepším případě spíte s někým známějším než vy a pak porodíte dítě.

Tenhle polibek smrti pocítila na vlastní kůži Britka Gemma Worrall (20), kosmetička z Blackpoolu, která se stala slavnou doslova přes noc, a to jen díky tomu, jak je hloupá. Tak jako všichni poslední dobou i ona měla potřebu se vyjádřit k právě probíhající rusko-ukrajinské krizi a na svém Twitteru se jala komentovat politiku.

Dopadlo to nejhůře, jak mohlo.

Gemma Worrall totiž napsala: „Když je Barraco Barner náš prezident, proč se míchá do Ruska, děsivý.“ Neskutečný komentář měl během chvíle na šest tisíc sdílení a mladá kosmetička se dokonce dostala i do trendů na Twitteru, na její účet se doslova bavil celý svět. A Gemmin trapas se dokonce objevil i ve večerních zprávách.

Když pomineme, že si evidentně spletla Baracka Obamu s premiérem Británie Davidem Cameronem, pobavila hlavně její neschopnost napsat jméno amerického prezidenta správně. Tradiční lidová tvořivost okamžitě na její stupidní komentář zareagovala a na Twitteru dokonce vznikly i falešné účty prezidenta Barraco Barnera a jeho ženy Michelleo Barner, kdy jsou tam uváděni coby prezident a první dáma Spojených států britských, vlaje za nimi britská vlajka a Michelleo má korunu na hlavě.

Ale pokud si myslíte, že Gemma to myslela jako vtip, vyvedeme vás z omylu. „Moji rodiče zuřili a strašně se styděli,“ vysvětlovala v televizní talkshow, kam si ji pozvali jako raritku. „Uznávám, že jsem měla slabší chvilku, ale vyděsilo mě, kolik mi přišlo zlých zpráv. Nazývali mě hloupou krávou a zlodějkou kyslíku. Dívala jsem se zrovna na zprávy a tam se řešila krize na Krymu, chtěla jsem jen napsat něco chytrého. Mám zkoušku z angličtiny, ale přiznávám, že v politice spíše tápu, po tomhle trapasu se jí už nebude raději věnovat.“

Rádi bychom ten její toaletní papír nazvaný zkouška z jazyka GCSE (General Certificate of Secondary Education) viděli. Tedy pokud si ho nevymyslela.