V minulosti prezidentský kandidát vlastnil celosvětovou soutěž krásy a často měl k vítězkám dost výhrad. Ale té jedné dokonce i nadával a zesměšňoval ji. Miss Universe Alicia Machado dokonce prý kvůli Trumpovi propadla anorexii!

Co se tedy vlastně stalo, že ji dostal až na úplné dno? Alicia z Venezuely totiž krátce po vítězství přibrala neuvěřitelných 18 kilogramů kvůli zdravotním problémům. To se samozřejmě nelíbilo podnikateli, který modelku častoval urážlivými přezdívkami dokonce i před novináři.

Říkal jí třeba Miss prasátko, mašina přes jídlo či Miss domovnice, přičemž narážel pro změnu na její silný španělský akcent.

"Řekla jsem prezidentce Miss Universe, mimochodem velmi milé dámě, že bych potřebovala nějaký čas na vzpamatování, odpočinek, cvičení a správný jídelníček. Poprosila jsem, zda by mi nemohl pomoci nějaký specialista, který by mi navrhl dietu a cvičební plán, a bylo mi vyhověno. Odletěla jsem do jednoho hotelu v New Yorku. Den nato mě tam vzali do posilovny, kde mě překvapilo na 90 novinářů a fotografů. Byl tam i Donald Trump. Nemám ponětí, co se tam dělo. Bylo mi do breku se všemi těmi kamerami okolo. Řekla jsem mu, že to nechci dělat, on odpověděl, že ho to nezajímá.“

Trumpovy narážky a celý mediální humbuk zapříčinily, že Machado pět let bojovala s bulimií i anorexií. Od té doby mu nemůže přijít na jméno a přeje mu, aby celé volby prohrál a prezidentkou se stala jeho rivalka Hillary.

„Samozřejmě to není hodný člověk. Je to tyran. Nesmí se stát prezidentem,“ má za sebe jasno Machado, která doufá, že ženy by takového sexistu a egoistu nevolily. Uvidíme, jestli na nebohou královnu krásy dají, nebo nakonec přeci jen usedne v Bílém domě.