Slovensko je v šoku! TV Markíza zveřejnila reportáž o sexuálním zneužívání v resocializačním zařízení v Galantě. Mladé dívky se tam měly dostat z alkoholu a drog a začít nový život. Místo toho byly znásilňovány. Na kameru promluvila dnes 16letá dívka Natálka, která celé orgie popsala.

„První měsíc, jak jsem tam byla, tam byl jeden terapeut, který byl sám přeléčený narkoman. Myslela jsem si o něm, že je v pohodě a chce nám pomoci. Jednou večer přišel za mnou na pokoj, zavolal mě na cigaretu, že ať si jdu zapálit. Pak jsme se vrátili na pokoj a vyspala jsem se s ním. Řekl mi, že za to tam budu mít nějaké výhody. Že když budu hodná, tak bude chodit Ježíšek,“ popsala dívka slovenské televizi Markíza.

Jenže po její výpovědi vyšlo najevo, že dívek bylo mnohem víc. Navíc je sexuálně neobtěžoval jenom terapeut, ale více zaměstnanců resocializačního ústavu. Bývalá zaměstnankyně potvrdila, že se svými klientkami měli sex téměř všichni terapeuti v zařízení.

„Dostal jsem další informace od bývalých zaměstnanců nebo klientů, kteří nechtějí být medializováni, ale chtějí vypovídat,“ řekl podle portálu tvnoviny poslanec Daniel Lipšic z Národní rady, který Natálii zastupuje.

Na povrch vycházejí stále nové a šokující informace. Podle dalších svědků se s pacienty zacházelo násilně. Bývalá zaměstnankyně tvrdí, že terapeuti mlátili jednoho chlapce a ten měl pak modřiny po celém těle. Jiné dívce zase nabízeli neznámou tabletku.

Podle ní měl terapeut, který obtěžoval Natálii, poměr s více děvčaty a označila ho za arogantního blázna. Terapeut se ale brání, že nevěděl, že bylo dívce jen 14 let. Nejdříve jejich poměr potvrdil, pak ale začal tvrdit, že souložili až v době, kdy bylo Natálii 15 let.

„Dobře věděl, že nejsou plnoleté, a věděl, co dělá. Děti tam zažívaly hotové peklo. Všichni kolem mě měli poměr s klienty, až na ještě jednoho kolegu a kolegyni,“ citoval Lipšic terapeutku, která bude vypovídat u soudu.

Případem se zabývá policie, generální prokuratura i slovenská ombudsmanka. Kvůli případu dokonce zasedal i parlamentní výbor pro lidská práva a menšiny.