Když se chce mladá holka stát v naší kotlině úspěšnou, nestačí ho vyhulit jen tak někomu a rozhodně ne pouze jednou, a to i v případě, kdy úspěch definujete jako možnost pronajmout si vlastní garsonku na Žižkově.

Kariéra přes postel je neuvěřitelně přeceňovaná a já vám hned vysvětlím proč.

Usilujete-li o nějakou podřadnou práci v kanclu, štrejchnutí s budoucím šéfem (případně šéfovou) vám job zajistí, o tom není třeba diskutovat. Jenže v tomhle případě nemůže být řeč o nějaké kariéře, protože práci u monitoru si dnes dokáže sehnat každý, kdo umí abecedu. Existují však mnohem divočejší vody, ve kterých jde hlavně o to, s kým si tykáte. Třeba modeling!

Uspět jako modelka obnáší procpat se přes agentury, castingy a všelijaká další síta do hledáčku těch, kteří drží v ruce prkenici. Každý pražský ňouma se zrcadlovkou vám bude slibovat, že vám udělá fotky zdarma a přimluví se, když necháte šaty za paravánem. Blbky mu na to skočí a čekají na zázrak. A dalšímu taky. Nemusíte být zrovna dvakrát bystří, aby vám došlo, že tudy cesta nevede. Znám holky, co se motají v kruhu třeba i pět let. Mají hromadu vyretušovaných fotek a chlamydie, ale to je tak všechno. Musí se smířit s tím, že matrace fotografů nejsou jízdenkou na cestu ke hvězdám. Sex podléhá inflaci a přestává fungovat jako všemocné platidlo.

Předpokládejme, že by velká kariéra přes postel doopravdy existovala.

Recept na rychlý úspěch v českém modelingu podle mě obsahuje pouze dvě ingredience. První jsou silikonová prsa a druhou je fimfulín Leoše Mareše. Skočíte si pod kudlu, následně nasednete na krále kožichů a prakticky za noc z vás může být celebrita. Bohužel, Leoš slávu na počkání nerozsévá.

Hladovým holkám tak nezbývá nic jiného než přifouknout hrudník a taktizovat.

Pokud jste někdy viděli Prostřeno, tak moc dobře víte, že taktizování je hlavně o tom, koho pomluvit, s kým se spolčit a co strčit do pusy. Začínající modelka to tak vůbec nemá lehké a metoda pokus omyl je dost zdlouhavá. Verdikt? Kariéra přes postel je mýtus! Nepopírám, že existuje pár situací a hlavně lidí, kteří vám za sex zajistí menší protekci a lepší vyhlídky, nicméně bez vlastního rozumu to stejnak nikam nedotáhnete.

Míříte-li vysoko, musíte se začít otáčet, nebo si najít nějakého sponzora na dlouhodobější vztah se vším všudy. Modelky to mají o to složitější, že se dnes snaží na molo dostat kdejaké koště z Horní Dolní.

Vlastně by bylo docela fajn, kdyby kariéra přes postel fungovala tak, jak si o ní povídají zhrzené existence u piva a ošklivky, po kterých nikdo v životě sex nechtěl.

Třeba já už bych byla dávno šéfredaktorkou eXtra!