Lipodystrofii zdědila po své matce Tracey, ale nikdo to nemohl vědět, stojí za tím vadný gen. A ačkoliv zní nemoc složitě, její podoba je dost jednoduchá – mladý člověk vypadá jako stařec.

A tím hůř, pokud je to dívka zrovna v citlivém věku šestnácti let. A Zara opravdu trpí, nejen teď, ale i v dětství. Její neobvyklý vzhled mohl za šikanu a posměšky, děti na ni volaly, že je opice a čarodějnice, dokonce musela změnit i školu.

Naštěstí to ale na ní žádné vážnější psychické následky nezanechalo a došla i naplnění v podobě lásky s přítelem Rickym Andrewsem (22). I přesto ale Zara doufá v pomoc díky speciálnímu liftingu, který by mladou slečnu alespoň trochu přiblížil jejímu skutečnému věku.

Už podstoupila první náročnou operaci a ještě ji nějaké čekají, Zaře by se měly úplně vyhladit ty nejhorší stařecké vrásky. Že měl ale první lifting příznivý vliv na její psychiku značí to, že se Zara přestala bát školy a je odhodlaná jít po maturitě ještě studovat: „Už se ani moc nebojím otázky, kolik je mi let. Lidé sice divně koukají, ale teprve až pak poznáte, kdo to s vámi myslí opravdu vážně a není jen povrchní,“ říká Zara.