Namlsali jste se z minulého ročníku Johna Travolty? Navykli jste si na to, že přijdete k Thermalu a pak budete na Facebook házet deset svých selfíček s americkou hvězdou, budete ji poplácávat po zádech a pak vzdychat, jak je Johnny úžasný?

Tak to vás během letošního ročníku všechno rychle přešlo. Mel Gibson si byl sice u kámošů Travolty a Malkoviche pro chytrosti, co má čekat od Varů, pak si na sebe vzal oblek, oholil se a vycenil kompletní chrup včetně osmiček, ale zapomněl se jich zeptat, jak se má doopravdy chovat k lidem, kteří ho už nikdy v životě neuvidí a strašně se na něj těší.

Být světová hvězda prostě není sranda. Musíte se tvářit příjemně, i když vás bolí zub. Lidé na vás chtějí sahat a fotit se vámi, někdo dokonce i omdlí jen proto, aby na sebe upozornil. Všichni ječí a křičí, každý na vás haleká jak pastvě. Je to dost o nervy. Ale právě proto berete tak strašné peníze za to všechno, aby se vám to nějak kompenzovalo. Jestli si někdo myslí, že celebrita má právo brát astronomické honoráře a pak se chovat arogantně a ještě mít svatý pokoj, tak to ať se rychle probere.

Mel je opravdová superstar. Je to herec, který ovlivňoval náš filmový vkus, proboha. Vyrůstali jsme na jeho filmech, natočil zásadní snímky nejen pro nás, ale i pro filmový svět. Když nemáme po večerech co dělat, celkem často se stane, že sáhneme právě po něčem, kde on figuruje. Taky si ho chceme užít. Mel si ale ruské fanoušky z Varů moc užít nechce.

Jediný náznak vstřícnosti předvedl během zahajování festivalu u Thermalu, jinak měli všichni smůlu. Mel přijel na mistrovství světa v běhání z koberce do auta a z auta do restaurace. Běhá po Varech jak Usain Bolt, pravda, sice se usmívá, ale jinak je mimo. Chová se jako robot, občas, ale opravdu jen občas se někomu podepíše, ovšem ani neví na co. Kdybyste mu strčili pod nos knihu 10 znaků, jak poznat Žida, klidně vám ji podškrábne.

Vsadíme se, že nikdo s ním nemá selfie. Máte? Pošlete na redakce@extra.cz, ale běda jak zjistíme, že to je Photoshop! Dohnat totiž Mela ve Varech, to už spíš doženete vlastní mládí.