Příští týden už bude jasné, kdo se zúčastní mise Mars One, v rámci níž poletí pět lidí osídlit Mars. Kdo jsou horcí kandidáti?

Sue Ann Pien (35)

Sue Ann bydlí se svou přítelkyníLos Angeles, pracuje pro technicky zaměřenou společnost, miluje horolezectví a cestování a odjakživa ji fascinuje vesmír. Sluneční soustavu si dokonce nechala vytetovat. Tohle je první kandidátka, kterou vybral Daily Mirror.

Pietro Aliprandi (25)

Tenhle Ital žijící v Terstu je z celé pětice druhý nejmladší. Má za sebou studium medicíny a chtěl by se stát psychiatrem. Pochopitelně když nepoletí na Mars.

Adriana Marais (31)

Adriana je asi nejkvalifikova­nějším kandidátem na cestu na Mars. Má doktorát z biologie a precizní znalosti vesmíru. Bydlí v Kapském Městě v JAR.

Mohammed Sallam (32)

Mohammed žije v Káhiře, pracuje pro společnost, která zajišťuje životní pojištění, za egyptský tým hraje basketbal a je sirotek. Rodiče mu zemřeli při nehodě a z rodiny má jen bratra.

Shradha Prasad (19)

Tahle holka v lidech vyvolá emoce. Není ani kvalifikovaná, ani zcestovalá, o vesmíru toho moc neví. Je jí devatenáct, žije v Indii a je tak chudá, že spí na jedné posteli s mámou. Studuje ale strojírenství, takže než by se letělo na Mars, mohla by se stát při osidlování dost užitečnou silou.