Šaman Ivety Bartošové (47) Jan Saavedra (57), kterého včera přivezl do blázince v Bohnicích ochranitel Džambulinky Josef Rychtář (55), u vedení léčebny příliš nepochodil. Včera krátce před čtvrtou ho definitivně odmítli pustit ke zpěvačce a podle nás tutově i zvažovali, zda nehospitalizovat i jeho samotného.

Odmítnutí Saavedry, který si samozřejmě kámošením s bumbající Džambulkou nehoní píárko, je přitom nepochopitelné, vždyť co by lékaři jinde za takový poradní hlas dali.

Posuďte sami: Honza se učil u šamanů v Mexiku, jejichž metody rád používá, a kdykoli se mu zachce, může dle svých vlastních slov požádat o pomoc Bohy. A nejen ty hlavní, ale i jejich asistenty. Nedávno serveru Ženy pro ženy dokonce popisoval jakési „podbůžky“, na které se s žádostí o pomoc obrací. Ti mají různé funkce, rád má třeba bůžka domácí pohody a tak dále.

Aby se klienti neotočili hned ve dveřích, orientuje se Saavedra i v „peruánské domácí medicíně,“ což zní tak zajímavě a exoticky, že o tom snad nelze dopředu ani pochybovat.

V Bohnicích by se měli ještě jednou zamyslet, zda Saavedru přeci jen neodprosí a nepozvou zpět, má totiž uzavřené zajímavé kontrakty s vysoce postavenými lidmi, pardon Bohy. Nevěříte? Pak jeden citát na závěr: „Já už tohle dělám více než 35 let a dávno mám s Bohy uzavřenou dohodu, na kterého se obrátit, kdy jej obtěžovat a kdy ne…“

Bohnice, styďte se, vždyť ten člověk mohl Ivetu zachránit…

Anebo vy jeho…