Letos jí nevyšel hlavní cíl, a to dostat se do boje o medaile v cyklistice na olympijských hrách v Riu. Byla to velká kauza, během které se hodně obviňoval Český svaz cyklistiky. Ten selhal, a to i podle slov samotné Sáblíkové.

“Nemůžu znát pravidla všech sportů, to bych musela být Einstein. Na sezeních se vůbec neřešilo, zda jsem kvalifikovaná, ale pouze moje výkonnost. Když už pravidla znají, tak proč je neřeknou? To je jediná věc, která mě trápí,” vrátila se ke svému smutnému konci v Riu.

I když Martina prožila hodně smutných okamžiků v poslední době, tak je plná odhodlání a bude chtít plnit i nadále své cíle a sny. “Musela bych být ze železa, kdybych si nepobrečela. Ale je to sport, život jde dál a já mám další cíle, kterých bych chtěla dosáhnout,” nehází flintu do žita.

Zeptali jsme se Sáblíkové i na její budoucí snahu o to kvalifikovat se na letní olympijské hry. Nechtěla sice plánovat tak do budoucna, ale bylo na ní vidět, že pokud bude sportovat, tak se určitě popere o to, aby zažila atmosféru jak zimních, tak i letních her.

Zda ale dá v následujících letech přednost cyklistice, tak to nehrozí, rychlobruslení, ve kterém získala během své kariéry nespočet medailí, bude i nadále její hlavní prioritou.