Eliška Bučková (27) už ani zdaleka nepřipomíná tu Elišku, kterou jsme znali z dob dřívějších. Za vším hledejme muže, v tomto případě rybáře Jakuba Vágnera. Ten si ji totiž předělal k obrazu svému a Bučková tak místo pařeb a zábavy tráví volný čas tím, že drží pruty a čeká, až zabere nějaký kapr. Je s ní trochu nuda, tak se to alespoň snažila zčásti napravit úpravou svého zevnějšku.

Předmětem změny se staly její vlasy. Místo rovných, na které jsme byli zvyklí a se kterými se nám Eliška líbila, přišly na řadu vlasy, které připomínají svou strukturou květák nebo také ovci. V každém případě si alespoň udělala cestu do kadeřnictví, i když to je bohužel maximum, které jí Jakub dovolí. Má ji totiž pěkně zamčenou ve svém domě v Katlově a hlídá si ji.

Škoda že se svým novým účesem asi dlouho nepochlubí ve společnosti. V poslední době tam byla na sebe celkem často a je jasné, že teď ji čeká půst. Kuba si je vědom, že takovou kočku už podruhé jen těžko sbalí. Kdo by taky chtěl chlapa, pro něhož je největším odvazem vylovení sumce…