Ryba smrdí od hlavy! A v tomhle případě je podle českých rybářů ona smrdutá hlava právě nejslavnější český rybář Jakub Vágner. Všechno začalo právě příspěvkem Vladimíra Krpeše, který dal k srovnání kapra vyloveného jím ve svazových vodách a poté fotky stejné ryby vylovené z Vágnerova jezera Katlov.

Rybáři si totiž svoje úlovky poznají a ryby mají na těle, buď z boje s rybářem, nebo vlastním přičiněním charakteristické znaky. Rybáři je také identifikují podle tvaru šupin, ploutví, hlavy apod. Ač se to laikovi může zdát nemožné, je to tak.

Takhle fotka rozpoutala v kaprařské scéně hotový vír a rybáři si myslí, že Vágner a jeho lidé ryby ze svazových vod kradou a on je následně vydává za své. A mají pro něj hodně drsné vzkazy.

„Jakube, zmizni minimálně z naší kaprařské scény, když ne z celé rybářské, nikdo tu na tebe už není zvědavý, nevěříme ti a my si tě nepřejeme ani vidět, ani slyšet. Ty jsi prostě minimálně na kaprařské scéně v ČR skončil!!!“ píše ve svém oficiálním vyjádření další zkušený rybář Honza „Carpkillera“ Hubka. A k němu se přidávají rybáři z komunity, kteří bojkotují všechny akce pořádané Jakubem Vágnerem.

Vágner se samozřejmě urputně brání a tvrdí, že na všechny ryby může předložit faktury. „Slovo krádež má jistě právní parametry. Na své ryby mám na rozdíl od mnohých veškeré faktury od produkčních rybářství na území České republiky. Více se k této kauze nebudu vyjadřovat,“ řekl slavný rybář Blesku.

Údajná krádež také není to jediné, co rybáře trápí. Podle nich se ryby u Vágnera v revíru nemají dobře a už z fotky poznají, že smutně koukají. „Kdybych to měl převést na lidskou povahu, tak řeknu, že na tvé fotce vypadá tvoje ryba šťastná, zdravá a v plné kondici, na té druhé má slzy v očích a je jak po boxerském zápase,“ srovnávají život kapra před Vágnerem a po něm.

Korunu tomu nasadila Vágnerova přítelkyně Eliška Bučková se svým patetickým vyjádřením na FB. „Miluju Tě a stojím při Tobě! A ten, kdo Tě zná, ví, že jsi čestný a poctivý člověk se širokým srdcem. Kdyby opravdu šlo pánům o ryby, zvedli by telefon a řešili to jako lidi, ale tohle jsou cílené pomluvy proti Tobě. Lásko, nechme vrabce štěbetat… Jsem šťastná, že Tě mám!“

Takové drama kaprařská komunita ještě nezažila! Možná začnou nakonec stávkovat všichni rybáři a Češi si na Štědrý den dají třeba telecí…