Třicetiletý profesionál Vojtěch Růžička dnes udělal všem českým pokerovým fanouškům obrovskou radost. Dokázal totiž udělat poslední krok k tomu, aby se dostal do listopadového finále o titul šampiona a částku 8 milionů amerických dolarů. Teprve jako druhý Čech se posadí k věhlasnému final tablu a pokusí se svým uměním zničit i zbývajících osm protivníků.

Ještě větší respekt si Vojta zaslouží proto, že se mezi nejlepších devět dostal během WSOP, kterého se zúčastnilo rovných 6737 hráčů, což je nejvíce za posledních pět let! Růžička šel sice do sedmého hracího dne jako chip leader (disponoval největším počtem žetonů ze všech), ovšem neměl to jednoduché. Začátek mu totiž nevyšel a dostal se do krize, z níž se vymanil až po pěti hodinách, kdy se začal zase pomalu šplhat výše. Jak ale poslední den gradoval, tak se ukázala Vojtova extratřída a vše zakončil s grácií.

Na listopadový final table si odnese 27 300 000 v ž­etonech, více bude mít jen pět hráčů u stolu. Začne se na sázkách 250 000/500 000 a ante 50 000 (povinná sázka, kterou každé kolo odevzdávají všichni hráči). Nyní čeká Růžičku velký mediální kolotoč, a to až do startu final tablu. Tak snad nám borce moc nerozcupují…

Podobný úspěch jako Vojtovi se naposledy podařil před pěti lety Martinu Staszkovi, tenkrát se na turnaji umístil jako druhý, díky čemuž si přišel na 5,4 milionu dolarů, jedná se o historicky nejúspěšnějšího hráče pokeru u nás. Nyní má ale Vojta šanci ho překonat, zda se mu to podaří, se dozvíme v listopadu. Hodně štěstí!