Madsen, který byl obviněn z vraždy, řekl soudu, že Wallovou pohřbil v moři na „nespecifikovaném místě“ v zálivu Køge. Kim Wallová (30) byla na ponorce kvůli příběhu, který psala o Madsenovi a jeho sedmnáctimetrové ponorce.

Peter Madsen (46), stavitel a kapitán soukromé ponorky UC3 Nautilus, odmítl veškerá obvinění a řekl, že za smrt Wallové není odpovědný. Tvrdil že ji z lodi pustil ve čtvrtek. Madsen byl obviněn z vraždy a je držen ve vazbě. Mezitím jeho právnička, Betina Hald Engmark, uvedla, že její klient „přijal trest, ale zločin stále odmítá“.

Švédská novinářka Kim Wallová se měla nalodit na UC3 Nautilus 10. srpna 2017 v přístavu v Kodani. Podle švédských médií byla ponorka nalezena v pátek ve 13:30, 15 hodin poté, co vyhodili novinářku. Policie uvedla že v ponorce po ní nebyly žádné stopy. Policie si dlouhou dobu nevěděla rady a novinářku nemohla nalézt.

V pondělí 21. srpna náhodný cyklista nalezl torzo těla na pláži poblíž Kodaně. Švédská policie v čtvrtek 24. srpna uvedla, že tělo, hlava, ruce a nohy byly úmyslně odděleny.

Testy DNA potvrdily, že se jedná o tělo Wallové. Zaschlá krev na ponorce se také shodovala s novinářčinou DNA. Vyšetřovatel Moeller Jensen řekl pro ABC News, že torso bylo před vyplavením nějakou dobu na moři a že k němu byl připevněn kus železa pravděpodobně „za účelem potopení“. Někdo na ponorce se dokonce pokoušel násilím dostat z těla přebytečný vzduch, aby tělo neplavalo.