Donna Ayres z britského Blackpoolu je přesvědčena, že má doma ducha. A ne ledajakého ducha, ale nebezpečného poltergeista, který je pořádně rozzlobený.

Dlouho jí nikdo nevěřil a lidé si mysleli, že má psychické problémy, trpí paranoií a bludy. Jenže když vzala kameru a řádění ducha natočila, mnohým spadla čelist.

Poltergeist je duch, který vydává hluk a v domě dělá pořádný binec. Padají předměty, houpe se lustr, vzduchem létají příbory. Neexistuje žádný vědecký důkaz, že poltergeist opravdu existuje, ale některá videa vypadají hodně přesvědčivě. Právě takové video natočila paní Ayres.

Je přesvědčena, že se jí mstí její bratr Paul, který umřel v roce 2009. Donna přiznává, že spolu nikdy dobře nevycházeli, že měli hodně napjatý vztah. Že jí ale bude bráška chodit strašit i po smrti? S tím opravdu nepočítala.

Začalo to klepáním, škrábanci na oknech, padajícím nádobím a dnes už je to ve fázi, kdy vzduchem létají předměty. Video s roztočenou lžící a pohybujícím se hrnečkem je momentálně to nejlepší, co se na internetu z duchařské tematiky dá najít.

Donna, která žije s přítelem Jasonem, se od roku 2009 už pětkrát stěhovala. Snaží se duchovi uniknout, ale nejde to. Mrtvý bratr je stále s ní.

„Jednou v noci jsem se vzbudila a měla jsem něčí ruce na krku. Taky jsem se dívala na svou kytaru, která začala najednou sama od sebe hrát. Je to hrozné, připadám si jak ve filmu Paranormal Activity,“ říká žena, která navštěvuje psychologa. Lékaři ale neshledali, že by byla nemocná.

Video už zkoumala i organizace, která se zabývá rozkrýváním paranormálních jevů. Video je prý pravé a paní Donna má doma skutečného poltergeista.

Neexistuje na něj žádný postřik, nepomůže vyvětrat, nepomáhají lékaři. Paní Donna tak má poslední možnost, obrátit se na kněze, který by její dům vysvětil.