V rokli smrti nedaleko černohorského kláštera Morača, kde v neděli odpoledne havaroval autobus, se definitivně dopočítali mrtvých.

Nakonec zahynulo osmnáct cestujících. Autobus, ve kterém bylo 46 pasažérů, vyjel z tunelu na most Grlo a poté na mokru dostal smyk a zřítil se ze srázu do údolí do řeky Morača.

Dlouho neseděly počty mrtvých a zraněných, inu Balkán. Osmadvacet zraněných a osmnáct obětí nakonec ještě doplnil nezletilý Bojan Popovič, který šel v okamžiku neštěstí po mostě zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli.

„V Černé Hoře jsme měli zůstat pět dní. Všechno se odehrálo velmi rychle. Je pravda, že řidič jel trochu rychleji chvíli předtím, než autobus dostal smyk,“ popisovala jedna z cestujících okamžiky před šíleným letem do strže.

Záchranáři to na místě neměli jednoduché, policisté s vojáky a zdravotníky se spouštěli do strže po lanech, aby vynesli nejprve zraněné a pak mrtvé.

V historii Černé Hory se jedná o druhé největší autobusové neštěstí, které nemuselo dopadnout tak tragicky, kdyby řidič nedostal smyk na snad nejnevhodnějším místě na trase.