Základem všeho je fakt, že s přítelem jsme už tři roky. Vztah funguje bez výraznějších problémů. Kvůli své profesi ale hodně cestuji. V současné době už více než rok natáčím dokumenty na Novém Zélandu a v Austrálii. Předtím jsem strávila nějaký čas také v New Yorku, natáčela jsem i v Tunisu a v Srbsku. Přítel má práci v Praze a je s ní rovněž spokojený. Neměnil by.

Když to ale spočítáme dohromady, tak nám vychází, že z oněch tří let společného vztahu jsme spolu skutečně strávili v jednom městě a jednom bytě pouze asi rok a půl. Nicméně jak je vidět, vztahy na dálku fungují. Pokud člověk chce a něco pro to dělá.

My jsme v neustálém kontaktu. Píšeme si každý den, a to několikrát, od přání dobrého rána, přes popis toho, co denně děláme, až po milé přání na dobrou noc. Jednou týdně si pak telefonujeme přes Skype. Na svátky, narozeniny či třeba na Valentýna si posíláme navzájem květny a dárečky. Ano, i já posílám přítelovi kytky, plyšáky, čokoládu či třeba víno. Nepřijde mi na tom nic zvláštního.

Pokud jde ale o erotiku, tak tu poštou ani mailem člověk nepošle. Proto jsem se rozhodla k pro někoho možná nezvyklé dohodě. Povolila jsme přítelovi milenky. Nebrala jsem to ani jako nějaký velký krok či velkou změnu ve vztahu. Protože jsem mu vlastně povolila pouze sex jakožto fyzickou potřebu. Aby nehrozilo, že se do celé situace zapletou city, dala jsem si podmínku. Vlastně dvě.

Zaprvé to musí být placená společnice. U ní je jisté, že to dělá pro peníze, a nikoli z lásky. Navíc tyto profesionálky provozují sex s ochranou (měly by). A jednak se jedná v podstatě o byznys, kde člověk za něco zaplatí a něco dostane. Klasický obchod, jako když jdete na masáž nebo k holiči. Zaplatíš, užiješ si a jdeš domů.

Druhou podmínkou je, že o tom chci vědět. Zajímá mě, jaká slečna to byla, jak to probíhalo a tak. Ráda mám o věcech přehled a nevadí mi znát detaily.

Možná si myslíte, že jsem hloupá, když na podobnou dohodu přistupuji, a že si zbytečně zahrávám s ohněm. Já to ale vidím jinak. Vztah dvou lidí je podle mě především o vzájemné důvěře a komunikaci. Sex jakožto ten fyzický akt není rozhodně to, na čem partnerství stojí.

PS: Přítel možnost zajít si do nevěstince zatím nevyužil. Prý si nabídky cení, ale samotnému mu to přijde nevhodné.