Kdo si myslel, že matka Kiňová (23) má v podolské porodnici klid a těší se jen ze svých miminek, tak ten je dost na omylu. Bohužel pro ni chapadla Internetu dosahují až do pokoje a Saša tak ví o všech útocích a hanopisech, kterými ji lidé častují.

A dobře jí z toho není. Její matka dostává navíc výhrůžné závistivé dopisy, jakoby starat se o pět dětí, respektive šest, měla být snad nějaká výhra ve sportce. Je statisticky spočítáno, že průměrná výchova jednoho dítěte do 25 let stojí rodiče zhruba milion korun. 220 tisíc jako dávka od státu matce pěti novorozeňat není skutečně darmošlapné rozdávání, ale spíš jen takové všimné. A závidět určitě není co, protože peníze jí budou vypláceny v průběhu dvou let v podobě přídavku, takže je nemůže vzít celé najednou a utíkat s nimi bůhvíkam je utratit.

V novém bytě 3+1 pro osm lidí zrovna taky dost místa nebude a nájem budou muset platit stejně jako my všichni ostatní. Zvládali to doteď, není důvod, proč by to nemohli zvládnout i po porodu pěti dětí. Její přítel Antonín Kroščen normálně pracuje.

Jde snad lidem o ty dva kočárky nebo dvě chůvy, co dostane? Dobrá, kočárky má luxusní, ale škodu na tom má majitelka obchodu s dětskými potřebami, nikoliv plátce daní. Ona, podnikatelka, se rozhodla, že někomu něco daruje. A ty dvě pomocnice? Nenechte se unášet představami, že matka Kiňová bude kouřit retko v župánku na fialovém sofa a dvě sestry budou lítat kolem děcek. Ač jsou státní chůvy většinou zdravotní sestry, zákon je nastaven tak, že se chůva je brána pouze jako pomocnice se základními úkoly, nikoliv jako náhradní matka. Všechna práce tak zbyde opět na Sašu a rádi bychom viděli tu hrdinku, která by ve zdraví přečkala kojení pěti uječených dětí a nějaké to rovnání jich do latě. Chůvy bude mít doma maximálně tak od toho, aby matce podržely dětskou lahev, když bude mít plné ruce. Obrazně řečeno, samozřejmě, aby to zase někdo nepochopil doslova.

Ovšem stará dobrá závist, kterou je Česko vyhlášené, bují hojně dál a mladé Saši dělá vrásky na čele. Její matka jí pláče do telefonu, protože lidem není zatěžko jí poslat výhrůžky přímo domů. Ale Saša se rozhodla soustředit se jen na nově rozrostlou rodinu a má vzkaz pro všechny, komu její „výhody“ nedají spát: „Ty závistivé a nenávistné reakce jsou tupé stejně jako ti lidé a já jsem si slíbila, že si jich nebudu všímat. Mezi mnou a jinými lidmi není žádný rozdíl. Navíc to, že budu mít paterčata, jsem si opravdu neplánovala,“ řekla serveru Novinky.cz.

Saša bohužel doplácí na to, že většina jejich spoluobčanů stejné barvy pleti bohužel pro nás zneužívá veškerých státních výhod a dost na ně hřeší. To pak způsobuje, že tahle nevalná pověst stahuje ke dnu i pracovité a slušné Romy, ale právě proto bychom se mezi nimi měli naučit rozlišovat a vyzdvihávat ty příklady. Jen tak se dá něco změnit. Děda Kiňa možná sedí ve vězení, ale to neznamená, že vnučka Saša si tam půjde sednout taky. A ty exekuce jejích rodičů na šest tisíc? A víte o tom, že za nezaplacení pokuty z MHD se může exekuční příkaz vyšplhat až na 15 tisíc korun? To se stalo už i redaktorce eXtra, která hodila první výzvu do koše. Výše a níže exekucí z nás kvalitnější lidi nedělají, dneska totiž žijeme na dluh úplně všichni. Možná kromě Leoše Mareše.