Do Evropy se spolu s dalšími pařížskými teroristy chtěli 3. října dostat také Pákistánec Faysal A. a Alžířan Fozi B. na falešné syrské pasy. Ty ovšem odhalila policie v Řecku a dvojici do země nepustila. Na území evropské unie se tak dostali až o několik týdnů později. Když 10. prosince žádali v Salcburku o azyl, tamní policie je identifikovala podle otisků prstů a okamžitě zadržela.

Podle Bild am Sonntag státní zástupce v Salcburku pouze potvrdil, „že ve vazbě je celkově šest osob pro podezření ze zapojení do teroristické organizace“. Kvůli probíhajícímu vyšetřování nejsou k dispozici bližší informace.

Rakouské policii se naštěstí podařilo teroristický útok překazit. Muži nejspíše plánovali zaútočit v některé ze zemí Evropy. Podle časopisu Spiegel teroristé zřejmě patřili k buňce pařížských teroristů, kteří 13. listopadu zavraždili 130 lidí. Podle tajné služby prý telefonické hovory ukázaly spojení s okolím Abdelhamida Abaaouda, strůjce pařížských útoků. Toho policie zabila 18. listopadu po razii v St. Denis.