Začínáte s výkladem tarotových nebo jiných věšteckých karet? Blahopřejeme vám ke skvělému rozhodnutí – může změnit váš život k lepšímu! Teď je máte před sebou a děláte své první krůčky k tomu, abyste porozuměli jejich tajuplnému poselství. Ptáte se, jestli je to složité? Může být, ale nemusí!

Lidé, kteří s výkladem karet začínají, mají často sklon dělat ty samé chyby, které jim znesnadňují porozumění kartám. Jaké chyby to jsou? Například spousta začátečníků se nechá svést k tomu, že se rovnou pustí do komplikovaného výkladu s mnoha kartami. To však patří do rukou zkušenějších! Jindy zas mají karetní začátečníci pocit, že se při výkladu musí otrocky držet vysvětlení a významů, které si přečtou v příručkách – ani to není pravda, protože to byste pak rovnou mohli věštit z příručky a žádné karty byste nepotřebovali!

V jednoduchosti je síla

Láká vás složitý výklad na deset karet, který vám prozradí úplně všechno o vaší životní situaci? Skvělé, ale ne pro vaše první pokusy s kartami! Komplikované výklady, jako například oblíbený výklad jménem Keltský kříž, patří do rukou lidem, kteří své karty již nějaký ten pátek znají a stihli se s nimi sžít. Pro začátečníky jsou přehlednější jednodušší výklady, ve kterých se používají třeba jen tři karty nebo klidně pouze jedna jediná! Skvělým způsobem, jak se seznámit s taroty, je Karta dne. Jednou za den, nejlépe ráno, si vytáhněte jednu kartu, jejíž význam vás bude provázet celý den.

Používejte intuici, dívejte se na obrázky a symboly!

Výklad karet je velmi osobní záležitostí, proto je potřeba, abyste se svými kartami navázali osobní vztah. Seznamte se s každou z nich. Při výkladu karet se nespoléhejte pouze na příručky a na to, co si v nich přečtete. Důvěřujte především svým pocitům, které ve vás daná karta nebo karty vyvolávají. Nechejte intuici, ať vám pomůže z několika významů vybrat ten správný. Karty jsou kartami právě proto, že jejich poselství je zakódováno v obrázcích a symbolech. Slova k popisu jejich významů zdaleka nestačí! Když vykládáte karty, vždy se pozorně podívejte na obrázky a všímejte si všech detailů!

Mluvte s kartami často – ale neptejte se pořád na to samé!

Snažte se odolat pokušení ptát se karet pořád na ty samé otázky. Spousta lidí má například sklon ptát se pořád na jeden a ten samý vztah – dnes, zítra, pozítří, za týden, klidně i několikrát denně. Pak není divu, že karty začnou říkat věci, které nedávají smysl – je to jejich způsob, jak říct, že to už zkrátka přeháníte a že odpověď jste již dostali!

Poskytovatel služeb: E.M.A. Europe, s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 SMS/max. 46 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 015, www.ema.bz, www.platmobilem.cz.