Když už se nám podaří dítě posadit k jídlu, připravenému s láskou a péčí, začíná boj. Boj se slupkami, peckami (protože přece „jadérka z malin se dostanou mezi zuby“ a jakákoliv slupka, i když je výživově hodnotná, je tím největším nepřítelem). Zelenina zase působí strašidelně již zdálky, proto ani nemá cenu se o cokoliv pokoušet. Děti jsou malí, avšak nesmírně nároční jedlíci. Pokud si něco umanou, nepřesvědčí je žádné vysvětlování. Navíc je odpor k zelenině či ovoci často způsoben právě nutností jejich loupání, dávání pozor na pecky, neoblíbenou konzistencí či formou.

Pokud si o přestávce ve škole může malý fotbalista vybrat mezi rychlým fotbálkem nebo loupáním pomeranče, hádejte, pro co se asi rozhodne?

Když je to třeba, nedá se nic dělat!

Naštěstí dítě není třeba vůbec nutit ke snědení denní dávky ovoce či zeleniny. Mnohem snazší je jim „propašovat“ hodnotné ovocné nebo zeleninové přesnídávky. Ideálním pomocníkem je pyré, tedy vše, vyrobené ze zralého ovoce a zeleniny, propasírované a servírované v sametově hladké podobě. V takové formě, kterou si děti zamilují. Finální výrobek je stejně hodnotný jako čerstvé ovoce a zelenina. Obsahuje vitaminy a minerály, které jsou v jídelníčku našeho dítěte tak nezbytné. Dáváme-li dětem pyré, máme jistotu, že se naše děti správně stravují a že jim zajišťujeme denní přísun vitaminů.

Jak vzniká pyré?

100% ovocné a zeleninové pyré a protlaky obsahují výhradně ovoce a zeleninu. K pyré se nepřidávají žádná barviva a jejich zbarvení je barvou ovoce, z něhož bylo vyrobeno. Pyré se vyrábí drcením a pasterizací ovoce nebo zeleniny. Výsledkem je homogenní, hustý výrobek, bez pecek a jádřinců, navíc trvanlivý a bezpečný. A právě to je pro děti nejdůležitější! Konečně přestane nimrání se v jídle a fňukání. Vaše děti si tento způsob servírování ovoce a zeleniny jednoduše zamilují.

Stojí za to mít je vždy u sebe

Pyré jsou díky svému balení v „kapsičce“ skvělou přesnídávkou, kterou můžete snadno přibalit jako svačinu do školy, do práce nebo na výlet. Husté ovocné a zeleninové pyré je díky obsahu vlákniny plnohodnotným a sytým jídlem pro malého strávníka. Je to dobrá dopolední či odpolední svačina, kterou můžete přibalit do batohu nebo do tašky.

Smart řešení

Díky pyré uvidíte, že už nebudete muset přemlouvat své dítě, aby snědlo porci zeleniny či ovoce. Jednoduše si přijde samo a vyžádá si jej. Pyré je skvělým řešením pro moderní rodiče, kteří se starají o stravování svých dětí a mají rádi pohodlná „smart“ řešení a kterým zároveň záleží na tom, aby jídla, která svým dětem podávají, dětem také chutnala. Pro všechny rodiče je přece nejdůležitější úsměv jejich dětí.

Více informací – ZDE.