Po skandálu, kdy se letos na jaře provalilo, že zdravotní sestra (34) prodávala dvěma lékařům v Psychiatrické léčebně v Dobřanech pervitin, se obviněná rozhodla deníku Právo prozradit ještě víc z pozadí aféry.

„Potřebovali se nabudit, aby mohli práci lépe snášet,“ uvedla pro Právo žena, kterou soud nakonec letos v květnu potrestal ročním vězením s podmínečným odkladem na 32 měsíců. Dva lékaři, kteří si od ní pervitin kupovali, vykonávali svou práci, aniž by si někdo všiml, že se chovají nepřirozeně. „Občas měla primářka narážku, že se jí některý z lékařů zdá trochu divný. Dělala si spíš z toho srandu, jestli si náhodou něco nevzal,“ uvádí bývalá zdravotní sestra, podle níž bral jeden z lékařů drogu proto, aby zvládal stres z práce, a druhý aby se pobavil.

To, co se v Dobřanech dělo, vyšlo najevo až v době, kdy policie zadržela vařiče pervitinu, který se zdravotní sestrou bydlel. Ten na ni policii upozornil a celý skandál vypukl. Doktoři užívání drogy potvrdili, ale ani jeden z nich nebyl obviněn, protože 20 gramů, které prý nakoupili, ještě spadá do beztrestné tolerance. Na to, že mají drogu v těle, se přišlo, až když u nich nečekaná kontrola provedla náhodný test a ten byl pozitivní.