První blamáž je na světě: Češi prohráli s týmem, co na MS naposledy dostal desítku!

Zdroj: Profimedia.cz
Po sérii kvalitních výsledků český národní tým poprvé selhal. Boj o první místo se tak stává otevřeným.

Dánsko na náš nároďák prostě umí zahrát, bodovalo s ním na velkých akcích třikrát v řadě. Zadařilo se mu i dnes, když dosud neporažený tým zdolalo 2:1 po samostatných nájezdech. Seveřané ukázali větší šikovnost, když proměnili všechny tři penalty, naopak naši pouze jednu.

Utkání bylo vyrovnané, ač Vůjtkovi svěřenci byli aktivnější a dostávali se více do šancí. Ve druhé třetině otevřel skóre kapitán české reprezentace Tomáš Plekanec, ovšem ve 44. minutě srovnal za Dány Madsen. Rozhodující samostatný nájezd pak proměnil Ehlers a dánský tým je tak rázem na pozici, jež zaručuje postup do čtvrtfinále.

Češi tak pro jistotu udržení prvního místa ve skupině potřebují v úterý v Moskvě zdolat Švýcarsko, a to za tři body. Pokud totiž jakkoliv ztratí a Rusové zbývající duely ovládnou, tak naši klesnou na druhou příčku. Pořád ale máme vše ve vlastních rukou a to je důležité.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní