Australský model Andrej Pejic (22) nedávno prodělal finální operaci, při které mu byly změněny pohlavní orgány z mužských na ženské. Podle oficiálních dokladů je teď Andreja Pejić.

Pejićova cesta k ženství se datuje od jeho třinácti let. Mladý kluk, jehož rodina se ze Srbska přestěhovala do Austrálie, se čím dál víc začal zajímat o ženské oblečení a když ho o pár let později objevili hledači modelingových agentur pro módní průmysl, začal předvádět i dámské šaty.

Díky jeho androgynnímu vzhledu začal být v branži stále vyhledávanějším a pózoval v kampaních pro Jeana-Paula Gaultiera nebo Marka Jacobse, v roce 2010 se objevil na titulce francouzského magazínu Vogue.

„Když jsem před lety v knihovně zadal do Googlu ‚změna pohlaví‘, můj život se změnil. Díky internetu jsem získal informace, které jsem potřeboval k tomu, abych se mohl cítit dobře,“ uvedl. Začal užívat betablokátory a postupně procházel proměnou v ženu. V USA se ještě jako muž podrobil operaci, díky které získal ženské pohlavní orgány, a záhy zažádal o změnu jména.

„Teď jsem konečně tím, kým jsem chtěla vždycky být,“ dodala Andreja.