Mrtvý muž byl zřejmě profesionálním plavcem, který si na sebe navlékl černý neopren a polykal tréninkové dávky. Údajně se připravoval na triatlon.

Prý kvůli černému neoprenu nebyl vidět. Takže ho policisté na člunu smetli – psali jsme ZDE.

„Letěli jako prasata. Pluli ke hrázi a zpátky, najednou se otočili. Ozval se křik a jeden z nich skočil do vody a někoho začal vytahovat,“ uvedl pro iDnes.cz jeden ze svědků celé tragédie.

Pak prý policisté po plavci hodili lano. Mysleli si, že se chytne, ale on už byl zřejmě po smrti. Následovala tragikomická situace, kdy se policisté snažili bezvládné tělo vytáhnout do člunu. To se jim podle svědků nedařilo. S mokrým tělem prý bojovali několik dlouhých vteřin. Nakonec ho na palubu vyrvali, až když sklopili záď lodi.

Když člun s bezvládným plavcem dorazil na břeh, tak policisté místo rychle opáskovali, aby se k tělu nikdo nemohl dostat. Běhali po kempu a sháněli obvazy. Snažili se mu nějak dát první pomoc. Incident se v kempu Baldi vyšetřoval až do 19 hodin. Ke sražení muže došlo někdy mezi 14. a 15. hodinou.

K mrtvému muži se snažila dostat jeho šokovaná přítelkyně, policisté ji ale k tělu podle svědků odmítli pustit.

Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů, takže bude trvat několik týdnů, než se uvede nějaké oficiální prohlášení, proč plavec musel zemřít.