Dva kluci bestiálně umučili v Pardubicích bezdomovce – psali jsme o tom ZDE.

Proč to udělali? Protože se jedná o sadistické grázly. Tak zní nejjednodušší odpověď.

Jsou ale lidé, kteří za tím vidí něco více. Mezi ně patří komentátor webu aktualne.cz Martin Fendrych.

„Kde se to bere? Kde takový plán, takový pocit, taková potřeba vzniká? Údajně roste agrese ve vedrech. Ale tohle je viditelně něco hlubšího, zažitějšího, žádný vzteklý výkřik. Tohle je postoj, kdy část spoluobčanů vidí bezdomovce jako odpad, jako vřed, který je nutné odstranit. Jsme poměrně blahobytná společnost, země, která nemá příliš vážných problémů. Sice nadáváme, ale ve srovnání s mnoha jinými státy si žijeme skvěle. To nám však nebrání neustále hledat nepřátele, neustále na někoho slabého, sociálně handicapovaného ukazovat prstem. Společnost vyznávající vítězství, úspěch, adorující velké majetky prostě nemá pro nejchudší příliš pochopení. Zato hodně pohrdání. I ta vzdělaná a středně úspěšná část společnosti. Ti kluci to jistě měli oposlouchané,“ domnívá se Fendrych. Celý jeho komentář najdete ZDE.

Je možné, že kluci na muže zaútočili, protože žijeme v blahobytu? Na Fendrychova slova vtipně reaguje pražský novinář a mediální konzultant Lukáš Janata. Ten na Facebooku Fendrychovy závěry srozumitelně vyvrací.

Lukáš Janata píše, že ho velmi vytočilo, když někdo rozhlašuje, že za odporný čin dvou sociopatických hovad mohou všichni ti, kdo chodí do práce, ve které mají nějaké ambice.

Oba dva komentáře stojí za přečtení. Jaký je váš názor? Jsou ti kluci bezcitní hajzlové? Nebo tu zrůdnost v nich vyvolali lidé, kteří chodí do práce, mají se dobře a plní si své ambice? Jak to vidíte vy? Váš názor nás zajímá.