Jakoby nestačilo, že před dvěma lety byla tehdy devatenáctiletá dívka znásilněna na jednom večírku v koupelně u umyvadla. Když se u soudu řešil její případ, musela si vyslechnout od soudce slova, která ji naprosto šokovala a ranila.

Čtyřiašedesátiletý soudce, který dostal případ na starost, pobouřil svým verdiktem veřejnost. K obžalovanému muži nepřistupoval nijak ostře ani kriticky a pouze mu při vynášení verdiktu doporučil, aby vzkázal svým přátelům, že musí být k ženám něžnější, trpělivější a opatrnější.

Závěrečná Campova slova byla naprostým vyvrcholením absurdity celého případu. Soudce znásilněnou dívku několikrát oslovil jako obžalovanou a podle CNN si dovolil na její osobu pronést několik naprosto nepřijatelných vět. „Někdy jdou bolest a sex ruku v ruce,“ šokoval nejdříve všechny přítomné. Poté pokračoval naprosto nevhodnými otázkami: „Proč jste prostě neuhnula pánví, aby do ní muž nemohl vniknout, a proč jste vlastně nemohla držet kolena u sebe?“ Svůj šokující monolog zakončil tvrzením, že mladé ženy sex chtějí, a hlavně v případech, kdy jsou opilé.

Útočníka tedy osvobodil, ale naštěstí odvolací soud tento verdikt zrušil a nařídil nový soudní proces. Dva roky se nic nedělo a Camp nebyl nijak trestán za své nevhodné chování. Nyní se vše obrací k lepšímu a Camp se bude muset ze svého nedůstojného chování zodpovídat před disciplinární ra­dou.