Na moderní fotbalisty jsou kladeny opravdu velké nároky. Dávno už nestačí, aby zářili na hřišti, ale musí umět zvládat marketing. Musí umět komunikovat s fanoušky a jít příkladem.

A kluby si hodně potrpí na to, aby uměli komunikovat také s dětmi a teenagery. Protože právě z dětí vyrůstají noví fanoušci, kteří jednou přinesou do klubu peníze na vstupném.

S dětmi komunikují oba dva. Oba dva se jim podepisují, oba dva se s dětmi nechávají fotit. Jenže je tu jeden rozdíl, kterého si všímají sportovní novináři po celém světě.

Messi se do toho tak nějak nutí. Vždy mu někdo z realizačního týmu doporučí, že fotka nebo podpis s nějakým prckem ho fakt nezabijou. Tak jde a udělá to.

Cristiano Ronaldo se do komunikace s dětmi nutit nemusí. Buď to dělá přirozeně jako dýchání, nebo je to vychcánek, dělá to plánovaně, ale dělá to tak chytře, že to vypadá jako nejvíc samozřejmá věc na světě.

Nejnovější video ukazuje, jak Ronaldo omylem trefil při rozcvičování jednoho malého kluka za brankou. Klučina dostal od míče pořádnou facku a začaly mu téct slzy.

Kamery v tu chvíli zabraly Ronaldův obličej. Bylo vidět, že ho to skutečně mrzí. Vzal rozlišovák a chlapci ho donesl. Kluk přestal brečet a dnes zřejmě usíná s dresem své ikony.

Video teď obletělo svět a portugalská hvězda má zase kladné body navíc. Pokud ho bude chtít Messi dohnat, bude muset nějakého kluka taky trefit. Možná to už i se svým PR týmem plánuje.