Během posledních dní hýbe Českem kauza pětiletého Vojty Vázlera, který se v srpnu 2009 narodil postižený kvůli zanedbané péči lékaře ve vinohradské nemocnici. Jeho maminka Eva se snažila se svým mužem deset let otěhotnět a po marných pokusech se jí to náhodně podařilo až ve čtyřiceti. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, k tomu nejhoršímu došlo až během porodu. Tehdejší devětadvacetiletý neatestovaný lékař Daniel Brandejs ignoroval, že monitor srdeční činnosti vykazoval dušení plodu.

Chlapec po komplikovaném porodu nevidí, neslyší, nedokáže polykat, nevyvíjejí se mu ani svaly na rukou a nohou a rodiče o něj musí pečovat dvacet čtyři hodin denně. Soud, který se táhne téměř pět let, nakonec přiklepl rodině rekordní odškodné ve výši 30 milionů korun. Rozsudek zatím nenabyl pravomoci a nemocnice se samozřejmě snaží věc protahovat, jak se dá.

Případ vyvolal na internetu vlnu diskuzí. Velká část veřejnosti maminku Vojty obdivuje za její péči o postiženého syna, další zase poukazují na utrpení, které dítě prožívá, a spekulují, zda v tomto případě není lepší volbou smrt. Co si o tom myslíte vy? Napište nám svoje názory do diskuze.