Vzhledem k tomu, že v naší zemi prezident nemá moc pravomocí a víceméně je to pouze náš maskot, měl by alespoň skvěle reprezentovat stát. Což se v případě prezidenta Miloše Zemana (69) a jeho manželky Ivany Zemanové neděje. Pár si vyšel na slavnostní obnovení potoka z dob T. G. Masaryka v Lánech oblečen tak, že to porušuje snad všechna pravidla oblékání i etikety.

Na důležitou událost by se člověk měl obléci nejslavnostněji, to dá rozum. Zeman s manželkou to však pojali velmi ležérním stylem. Ivana Zemanová si na sebe vzala naprosto otřesný komplet, který se absolutně nehodil na danou událost.

Když pomineme to, že tříčtvrteční kalhoty jsou na slavnostní akci krajně nevhodné, tak tato délka navíc paní Zemanové vůbec nesedí, kalhoty jí zkracují nohy. Absolutním vrcholem nevkusu byly ovšem sandále. To si paní prezidentová prostě nemůže dovolit!!! Lodičky, i když třeba nízké, jsou pro první dámu prostě nutností! Hotovo!

Stejnou ostudu, ne-li větší udělal i náš prezident. Co se týče oděvu, byl o několik tříd níž než ostatní. Ležérní košili a letní kalhoty si měl vzít na procházku do lesa. Ne na oficiální akci.

Pro porovnání vám sem dáváme i fotku bývalého prezidenta Václava Klause, který oděvní etiketu splnil na výbornou.