Bezskrupulózní překupnice štěňátek Kristýna Kundrtová z pražského Opatova se rozhodla, že vyrazí do boje s médii a každým, kdo ji považuje za bezcitnou obchodnici se smrtí.

Dnes prý vydá prohlášení, ze kterého vyjde jasně najevo, že moderátoru ČT Smetanovi neprodala za pět tisíc nemocné štěně, které předtím někde koupila za patnáct stovek. Dále bude podle mimořádně dobře informovaného zdroje eXtra tvrdit, že vše je komplot, štěňátka prodává paní s bílou dodávkou, která se za Kundrtovou jen vydává, a ona má vše v pořádku.

Nic proti, ale co tvrzení desítek lidí, kteří si od slečny Kristýny koupili nemocné štěně, které za cenu neúměrných nákladů a psychického utrpení museli zachraňovat, aby na konci často stejně bylo jen mrtvé tělíčko a pocit absolutního zhnusení z toho, že namísto od chovatele koupili štěně z ilegální množírny.

„Samozřejmě mám řádné smlouvy a všechno mám vedené. Netvrdím, že je vždy všechno dokonalé. Může se stát ledacos, do tělíčka nikdo nevidíme, ale kdykoliv nastane problém, postavím se k němu čelem. Neměním telefonní čísla, stále prodávám na jednom a tom samém. Snažím se mít vše v pořádku alespoň v rámci možností,“ řekla Kundrtová včera Blesku a nám se hned ozvali další a další naštvaní lidé: „Co to povídá? Měla jsem od ní slíbenou čivavu, dnes jsem s ní mluvila a najednou tvrdila, že žádné čivavy neprodává. Mimochodem, zvedla mi jedno z čísel, o kterých píšete,“ říká paní Jaroslava z Prahy, kterou včera doplnili mnozí další.

Asi nejčastější je příběh slečny Moniky, taková klasika Kundrtové: „Já jsem od této osoby také koupila fenku čivavy, ale zaplať pánbůh je fyzicky zdravá. Bohužel psychicky ne. Od malička se Nikolka, jak se jmenuje, projevovala velmi zvláštně. Několikrát jsem mailem i telefonicky prosila paní Kundrtovou o kontakt na chovatelku Nikolky, abych se dozvěděla něco o jejích rodičích, jakou měli barvu, jak byli velcí atd. Už při výběru štěněte mi byla podezřelá, ale byt měla čistý, psy taky, i když jsem viděla jen chodbu. Mě jen mrzí pomyšlení, že jsem omylem koupila psa z množírny, to jsem nechtěla, ale na druhou stranu jsem ráda, že Nikolku mám. Je to sice moje malá "porucha“, ale beru ji takovou. Nicméně Kundrtová by měla za své činy pykat, poněvadž toto není normální."

Případ každopádně nabírá zajímavý vývoj. Kundrtová má dnes sraz s „mediálním právníkem“ a chystá protiútok, jakmile prý vyjde najevo, že se za ni přes falešné IP adresy někdo vydává. Extra připravuje ukázku z rakouské reportáže, která se problematice překoupených štěňat ze Slovenska věnovala a v níž má Kundrtová jednu z hlavních rolí. Rovněž bychom měli mít během pár hodin k dispozici „očišťující“ prohlášení překupnice, která chystá postup i proti autorovi článku za to, že ji v telefonu nazval „sviní“, a žalovat prý chce deník Blesk. A v neposlední řadě vám ukážeme další Kundrtovou, tentokrát z Jičína, která je neuvěřitelnou shodou okolností pouhou jmenovkyní své pražské kolegyně, ale praktiky má podobné.