Do Evropy ode dneška proudí od západu teplý vzduch, který bude mít za následek výrazné oteplení. Dnes bude polojasno až oblačno, ojediněle se můžou vyskytnout přeháňky. Takže si s sebou nezapomeňte vzít deštníky nebo pláštěnky. Jasná obloha nás totiž rozhodně nečeká. Teploty by ale měly být už mnohem vyšší, budou se pohybovat mezi 23 a 27 stupni, na severozápadě ale vyšplhají jen na 23 stupňů. Pokud trávíte prázdniny na horách, ve 1000 metrech se dočkáte maximálně 18 stupňů.

V úterý nás ještě potrápí déšť, ale mělo by se pomalu, ale jistě vyjasňovat. Teploty v noci klesnou až na 10 stupňů, ale přes den by se měly pohybovat mezi 24 a 28 stupni. Takže bude příjemné letní počasí, a tak můžete odhodit bundy a svetry a vytáhnout zase letní oblečení. Deštníky ale mějte pro jistotu pořád u sebe.

Středa bude jasná až polojasná, ojediněle ale můžeme čekat přeháňky. Teploty budou stejné jako v úterý, tedy 24 až 28 stupňů. V noci ale můžou klesnout až na 10 stupňů.

Ve čtvrtek se k nám konečně vrátí léto se vším všudy. Takže zase můžete vyrazit k vodě a chytat bronz. Bude jasno až polojasno a teploty vyšplhají až na 31 stupňů. Večer nám hezké počasí překazí přeháňky a bouřky. Ale spíše na západě a severozápadě Čech. Takže na Moravě můžete být v pohodě a užívat si zase pravé léto.

Tropické počasí nám vydrží i v pátek, kdy se teploty budou pohybovat kolem 30 stupňů. Ojediněle ale můžeme čekat přeháňky a bouřky. Pokud se o víkendu chystáte na chatu, chalupu nebo fesťák, vezměte si s sebou deštníky. Občas totiž můžeme čekat déšť, přeháňky nebo bouřky. Počasí ale bude velmi příjemné. Teploty se budou pohybovat mezi 26 a 28 stupni. Jiné to nebude ani o víkendu, kdy teploty vyšplhají na 28 stupňů. Dávejte si ale pozor, můžou nás potrápit i bouřky.