Pomalu, ale jistě se můžeme radovat. Předpověď na následující měsíc je více než příznivá. Konečně nás opustí mrazy, a tak se teplot kolem minus 15 stupňů rozhodně bát nemusíme. Teploty totiž vydrží během dne nad nulou!

Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu by mělo být nejtepleji na konci února. Srážky můžeme očekávat podprůměrné až průměrné, takže nám nějak výrazně pršet nebude.

V prvním týdnu od 13. února se budou teploty pohybovat od 4 až do 9 stupňů, takže se můžeme vydat na procházku, aniž bychom přišli domů zmrzlí jako ratlíci. Při mlze se teploty budou pohybovat kolem 1 stupně. V noci ale teploty klesnou ještě pod nulu. Budou se pohybovat mezi minus 2 a minus 9 stupni. Koncem týdne se i v noci oteplí a teploty neklesnou níž než na nulu.

Další dva týdny budu teploty pomalu stoupat. „Jednotlivé týdny by měly být teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Poslední týden období se jeví jako průměrný až podprůměrný,“ uvedli meteorologové z ČHMÚ. Průměrně by mělo být kolem 1 stupně a teploty budou stoupat. Takže se zřejmě máme na co těšit!