V Jihoafrické republice, v Kapském Městě, došlo před devatenácti lety k případu, který je noční můrou všech žen po celém světě. Z tamní nemocnice unesla žena teprve třídenní holčičku, aby ji poté vychovala jako svou vlastní.

Jednapadesátiletá žena, která je nyní obviněná z únosu malé holčičky, se nechala slyšet, že není žádná únoskyně, nýbrž ona sama se stala obětí hrůzného činu. U soudu, který ji poslal na deset let do vězení, vypověděla, že po několika nechtěných potratech přišla o poslední naději a šanci mít své vlastní dítě. Údajně ale rozhodně neunesla žádné dítě z porodnice, ale malá holčička jí byla předána neznámou ženou na autobusovém nádraží. Tahle verze soud neobměkčila a její trest jí potvrdil.

Rodiče nalezli svou dceru po devatenácti letech úplně náhodou. Ve škole se totiž unesená Zephany Nurse spřátelila s dívkou, která jí byla velmi nápadně podobná. Biologickým rodičům to přišlo velmi zvláštní, a tak požádali o testy DNA, které následně potvrdily, že obě kamarádky jsou sestry.

To, že se dívka po tak dlouhé době našla a má se vrátit ke svým pravým rodičům, je dobrá zpráva. Ovšem horší je ta, že dívka odmítá své pravé jméno, které jí dali biologičtí rodiče, a za svou pravou matku stále pokládá únoskyni. Ke svým vlastním rodičům si ještě cestu nenašla. Tak snad tenhle příběh dopadne dobře.