Nedobré vyhlídky má zřejmě opilý řidič Marek Půček, který ráno před pátou na náměstí Kinských na pražském Smíchově nezvládl řízení, zabil jedenadvacetiletou dívku stojící na zastávce a z místa zbaběle, zřejmě v doprovodu dalšího muže, utekl.

Nebohou dívku na místě marně oživovali svědci nehody a popsali, že za mužem utíkal další, patrně známý, ale mohlo se jednat o někoho, kdo muže jen stíhal a pak se na místo incidentu nevrátil.

Marek, který je na na útěku, je pod vlivem alkoholu, podle tn.cz je mu 24 let, u sebe má bílého stafordšírského teriéra a má na sobě tříčtvrteční kalhoty a bílé tričko s vestou, tu ale zřejmě dávno odhodil. Mladý muž jel nad ránem z oslavy svých narozenin, které měl včera.

Vzhledem k tomu, že už je ale známa i SPZ jeho vozidla (2AH 8998) a podařilo se kontaktovat jeho rodiče, je jen otázkou času, kdy bude dopaden, jeho tvář už vidí všichni, kdo od rána případ sledují.

Mladíkovi na útěku dáváme maximálně pár hodin, než se sám přihlásí, případně se dobrovolně zabije, protože podle náznaků policie už jsou kriminalisté na konkrétní stopě.

Záchranná služba na místě krátce po sedmé ranní ošetřila přítele mrtvé, jenž se na místo dostavil a zkolaboval. TV Nova mezitím vydala informaci, že připravuje rozhovor s otcem pachatele.

Máte informace k mrtvé, případně k samotnému Markovi? Ozvěte se nám do redakce na 270 003 642 nebo na email redakce@extra.cz