Mučíte se dvě hodiny v posilovně a pak na vás přijde obrovský hlad. Je to celkem jasné, svému tělu jste dali pořádný zápřah a potřebujete do sebe dostat nějakou energii. Dejte si ale velký pozor na to, co po cvičení sníte. Některé potraviny vám mohou vaše úsilí totálně zničit.

1. Slané snacky všeho druhu

Je obvyklé, že po cvičení máte chuť na něco slaného, protože když se potíte, vylučujete spolu s vodou i draslík. Místo slaných čipsů a tyčinek sáhněte po banánu nebo si dejte pár kousků sušeného ovoce, které obsahuje dostatek tohoto prvku.

2. Sladkosti a limonády

Není větší chyba než dát si po tréninku něco sladkého nebo pít slazené limonády. Cukr zpomaluje metabolismus, takže pokud vám nestačí voda, dopřejte si neslazený ledový čaj, který uspokojí vaši chuť a hydratuje tělo.

3. Tučná jídla

Vyvarujte se všech fastfoodových jídel, která obsahují obrovské množství tuku. Jeho množství v těle chcete přece snížit. Navíc tato jídla zvyšují hladinu LDL cholesterolu, jehož nadměrné množství může způsobovat srdeční problémy.

4. Syrová zelenina

Syrové ovoce a zelenina by neměly chybět ve vašem zdravém jídelníčku, ale během cvičení vaše tělo spotřebovává téměř veškerou energii a spaluje mnoho kalorií a samotná syrová zelenina vám rozhodně nepomůže doplnit potřebné živiny, vitamíny a minerály. Potřebujete vlákninu a bílkoviny k tomu, aby vám neubývala svalová hmota. A syrová zelenina zkrátka nedokáže sama o sobě udržet stabilní metabolismus.

5. Mléčná čokoláda

Tato pochoutka obsahuje stovky kalorií. Na druhou stranu si můžete vybrat kvalitní čokoládu s vysokým podílem kakaa, která obsahuje antioxidanty. Lepší je ale dát si kostičku nebo dvě před cvičením.

6. Těstoviny a pečivo

Po těstovinách a pečivu se sice můžete cítit zasycení na delší dobu, ale rozhodně se nehodí jíst je po tréninku. Vaše tělo potřebuje kvalitní sacharidy, které nahradí ztracený glykogen během cvičení. Když už si nemůžete pomoct, sáhněte po celozrnném toustu nebo sušených plodech.

7. Energetické tyčinky

Spousta energetických tyčinek na trhu je vyrobeno tak, aby vám dodaly energii. Dost lidí ale tyto tyčinky konzumuje po cvičení, což je chyba. Jsou totiž plné cukru a stimulují metabolismus k produkci tuku. Kromě toho mají vysokou energetickou hodnotu, takže v noci budete mít problém s usínáním.