Rabování v době krize, to je čin, který se nikdy nesetká s pochopením. Povedená akce skupiny, která se rozhodla rabovat v zatopené ústecké čtvrti Olšinky, nadzvedla ze židlí a člunů nejen místní, ale i Facebook, který volá po lynči.

Hospodský Ladislav Kratochvíl (58), který objekt vlastní a provozuje v něm nálevnu, šel před svítáním zkontrolovat stav stoupající vody a v chodbě u kuchyně načapal tři zloděje, kteří šli zřejmě krást: „Asi v půl páté ráno jsem se šel podívat ven, jak je voda vysoko, a cestou zpátky už jsem nezamkl. Potom jsem z kuchyně zaslechl nějaký šramot a myslel si, že přišli pomocníci. Jenže v chodbě jsem překvapil tři cikány. Ti se na mě vrhli, dali mi pěstí, až jsem upadl na záda a ztratil jsem vědomí. Asi do mě museli kopat, protože mám pohmožděná žebra a záda. Potom utekli. Kolik jich bylo venku, nevím. Mě odvezla záchranka,“ sdělil muž pro server tn.cz.

Rabování je při vyhlášeném stavu ohrožení bráno jako zvláště závažný trestní čin. Ve čtvrtém odstavci zákona, který na něj myslí, je už za krádež trest až osm let odnětí svobody, v tomto případě navíc došlo i k napadení. Otázkou ale je, zda se policii podaří výtečníky dopadnout. Zatím se chystá vyslechnout hostinského, kterého už stihla vyzpovídat většina médií v zemi.