Andělské oči i tvář, ale také až děsivá posedlost pro vžití se do svých rolí. Tak by mohla znít stručná a přitom výstižná charakteristika Heatha Ledgera (†28), od jehož smrti uplynulo již více než sedm let.

Osudnou se mu totiž stala jeho nejslavnější role Jokera z batmanovské trilogie. Za ni ostatně získal Oscara i po smrti.

Svým životem ovšem žil Ledgerův osobní deník, který měl u sebe jeho otec Kim. V něm se naplno odkrývala jeho posedlost pro roli Jokera.

Hercovy zápisky obsahují spoustu nejrůznějších čáránic a vyloženě temných a depresivních nákresů, které mapují i jeho filmový přerod v sociopaticky nespoutané monstrum.

Zároveň se i potvrzuje, že se jeho Joker inspiroval v klaunech Stephena Kinga či v hlavním hrdinovi filmu Mechanický pomeranč.

O existenci deníku se vědělo už od roku 2007, ještě za hercova života, ale až nyní podle Ledgerova otce nastal čas zveřejnit o něco víc.

Vzpomínky na australského herce se společně s jeho vnitřními démony objeví kinech. V současnosti se totiž dotáčí dokument s názvem Heath Ledger: Příliš mladý na to, aby zemřel.

I když datum premiéry ještě nebylo stanoveno, Ledger má i po smrti miliony fanoušků a kina tak budou určitě praskat ve švech!