Poslední kop Pavla Hapala: Na Letnou se vrací chlapík, který mohl porazit Barcelonu. Ale selhal...

Zdroj: youtube.com
Už je tomu dlouhých 18 let. Psal se 21. březen 2000 a Pavel Hapal (48) šel kopat penaltu. Běžela 88. minuta a stav utkání byl 1:1. Pavel Hapal mohl porazit slavnou Barcelonu. Pokutový kop ale kopl bídně. Z protiútoku dostala Sparta gól na 1:2 a byl konec. Žádné oslavy, jen vztek fanoušků. Nyní se Hapal na Letnou vrací. Bude hlavním trenérem, vystřídal na lavičce Andrea Stramaccioniho (42).

Je to vzpomínka, která bolí. A nový sparťanský trenér ji bude chtít odčinit. Pavel Hapal se vrací na Letnou, aby ze vzpomínek fanoušků vymazal zápas proti Barceloně. Za stavu 1:1 v Lize mistrů mohl rozhodnout velký zápas. Ale gólman Ruud Hesp jeho slaboučkou penaltu chytil. Hapal dnes už ví, že ji kopl hodně zle.

"Mám výčitky vůči klukům, kteří běhali celých devadesát minut, a já jen střídal," uvedl po zápase. Tu noc Hapal poznal, jak sport umí být krutý. Mohl se dotknout fotbalového nebe, ale čekalo ho peklo. Fanoušci ho proklínali.

"Čekal jsem, že se tři kluci o penaltu poperou. Jenže všichni dali hlavu dolů, nikdo neměl odvahu," zlobil se po zápase kouč Ivan Hašek. Jeho naštvaný hlas cituje dobový tisk. Jenže penaltu nikdo kopat nechtěl. Míč si vzal Hapal a nedal. Fanoušci pak na tehdy třicetiletého hráče řvali, ať táhne na Moravu.

Žádný další velký zápas už Hapala na Letné nečekal. Ty velké zápasy přijdou až nyní, věří nový sparťanský trenér.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní