Agresivní útočník, kterého hledá policie, je stále na útěku!

Pražští kriminalisté pátrají od čtvrtka 26. září po ozbrojeném muži, který s bodnou zbraní v ruce přepadává nic netušící spoluobčany. K prvnímu případu došlo 26. září v brzkých ranních hodinách v Praze 5 v Kinského zahradách. Neznámý, rusky hovořící útočník tam přistoupil k muži a žádal o připálení cigarety. Když mu nic netušící mladík vyhověl, útočník ho bodl do krku. Když to viděl kamarád napadeného, přispěchal mu na pomoc, ale pachatel napadl i tohoto muže, kterému taktéž způsobil bodnou ránu v oblasti krku. Napadení se poté dali na útěk, ale pachatel je pronásledoval. Jednoho ze zraněných dostihl, srazil na zem a opakovaně jej udeřil pěstí, kdy v pravé ruce stále svíral zřejmě nůž nebo jinou bodnou zbraň. Po znehybnění poškozeného jej okradl o hotovost, kterou měl v peněžence, píše policejnidenik.cz.

Podle kriminalistů poté pravděpodobný pachatel nasednul do tramvaje č. 9 na zastávce Švandovo divadlo a odjel směr Újezd. To vše se odehrálo pár minut po šesté hodině ranní již zmiňovaného 26. září.

Další přepadení prošetřují detektivové od úterý 8. října. To se nápadně podobá shora popsanému případu. V ten den se mladý houslista vracel dvě hodiny po půlnoci z jazz clubu domů. Na Janáčkově nábřeží k němu přistoupil muž a anglicky ho vyzval k vydání peněz. Muž vydal násilníkovi veškerou finanční hotovost a dal se na útěk. Pachatel se za ním ale rozběhl a okradeného začal pronásledovat. Jakmile ho doběhl, napadl ho bodnou zbraní a zranil na krku. Zraněnému muži poté uloupil notebook a mobilní telefon.

Detektivové nevylučují, že spolu oba případy souvisí a jedná se o totožného násilníka. Posléze bylo kriminalistům ohlášeno třetí loupežné přepadení, tentokrát na nábřeží u Vltavy, pouhých několik set metrů od místa, kde muž přepadl své dvě první oběti.

Kriminalistům se podařilo ve spolupráci s poškozenými vyobrazit identikit pachatele.

Muž je ve věku okolo 30 let, vysoký asi 175 centimetrů. Má krátké rovné vlasy, tmavé oči a široký nos. Hovoří rusky a v posledním případě mluvil i anglicky. Oblečen byl do světlých špinavých roztrhaných džínových kalhot a mikiny s kapucí a nápisem.

Policisté prosí širokou veřejnost o poskytnutí jakýchkoli informací, které by vedly k vypátrání a dopadení tohoto nebezpečného muže. V tomto směru apelujeme na pozorné spoluobčany, aby se tohoto násilníka nepokoušeli žádným způsobem zadržet, ale pouze předali informace na linku 158. Jedná se totiž s největší pravděpodobností o ozbrojeného a nebezpečného pachatele.