Jsou to dva měsíce, kdy brazilským Sao Paulem otřásla jedna nepochopitelná vražda. Čtyři ozbrojenci vtrhli do domu bolívijských přistěhovalců, aby je okradli o šperky a o peníze, a během loupeže popravili pětileté dítě, které jeho matka Veronica Capcha Mamani (24) konejšila v náručí.

Chlapec strachy plakal a jeden z lupičů ho zabil střelou do hlavy, aby nářek nepřivolal sousedy. Brutální zločin spustil vlnu protestů a úřady a policie se musely dost snažit pachatele chytit, tlak veřejnosti byl silný. Nakonec se povedlo a dvojice podezřelá přímo z vraždy skončila v brazilské vazební věznici.

Soudního verdiktu se už ale ani jeden nedočká. Pokud slýcháte ty historky, že vězni si mezi sebou vyřizují účty s vrahy a przniteli dětí, pak… je to pravda. V pátek je podle serveru Novinky.cz nalezli dozorci oba mrtvé, někdo je otrávil. Byli donuceni vypít směs kokainu, viagry a alkoholu. Zabil je nejspíš někdo z jejich spoluvězňů a smrt přišla okamžitě.

Oba podezřelé totiž vedení věznice umístilo do společné cely s jinými vězni, protože nepředpokládali, že by si s nimi někdo vyřizoval účty. V takových případech je běžné, že vrazi dětí dostávají samostatnou celu, aby právě na nich nebyl vykonán trest jinými odsouzenci.

Druzí dva zločinci z gangu, kteří se podíleli na loupežné vraždě, jsou stále na útěku.