Většinou musíme souhlasit s tím, že Poláci mají dost pošahané názory, co se venkovního světa týče, a jejich kolikrát až fanatická katolická výchova jim znemožňuje dívat se kolem sebe střízlivýma očima. Naposledy na sebe upozornili tím, že lehce dementní postavy z Teletubbies označili za gaye, protože jeden z nich tam měl růžový kostým a nosí u sebe kabelku.

Nyní se zase pustili do medvídka Pú, oblíbené dětské postavy, kterou milují po celém světě, a v malém městečku Tuszyn odmítli zastupitelé návrh, aby byl Pú maskotem nového dětského hřiště. Podle jejich slov se jedná o postavu ohrožující mravní vývoj dětí, protože medvěd je hermafrodit, nemá žádné pohlavní znaky, nenosí oblečení a navíc jeho autor, slavný Alan Alexander Milne, byl „nějaký divný“.

Jak říkáme, většinou souhlasíme se zbytkem světa, že to Poláci dost přehánějí, ale v tomto případě se jim vůbec nevidíme. Zatímco děti vidí v postavách z příběhů medvídka Pú roztomilá zvířátka a jednoho zvědavého kluka, pro dospělý mozek je to pohled trochu jiný. Máme tu medvěda, o němž se doopravdy neví, jestli je samec nebo samice, protože byl stvořen podle plyšového medvěda, ale jméno má po medvědici a navíc jméno Pooh v angličtině může být obojetné a je to původně jméno labutě.

Pak je tu prase, které si říká To, a kluk Kryštůfek Robin, což je ve skutečnosti syn Milneho, Christopher Robin, který je s medvědem takový kamarád, až to začíná být dost podezřelé. Mají oba k sobě nezdravý vztah, jeden nahrazuje druhému otce a zároveň partnera. Vodí se za ruce, oslovují se zdrobnělinami a vůbec je ta jejich láska dost za hranicemi kamarádství mezi oběma mužskými postavami.

Jedné z radních polského města se navíc nelíbí, že autor Púa Milne nechal medvědovi schválně odstranit jeho genitálie, protože měl problémy s vlastní sexualitou a identitou a navíc měl rád děti víc, než by bylo obvyklé. Ostatně není to první a poslední drb o slavných spisovatelích pro děti, o Lewisi Carrollovi, autorovi Alenky v říši divů, se taky říká, že to byl pedofil.

Nicméně pedofil neznamená deviant. Pedofilové mají sice rádi děti, ale neubližují jim, to si jen společnost plete pojmy s dojmy.

Poláci navrhli proto jako svou alternativu jejich pohádkového medvěda, protože ten aspoň nosí kalhoty. Radní z města Tuszyn sice dělají z komára velblouda a snaží se na sebe zbytečně upozornit, protože plyšové hračky medvěda, podle nichž byl Pú vlastně stvořen, nemají žádné oblečení a není u nich jasně dáno, jakého jsou pohlaví, ale když se pořádně zaměříte na příběhy ze Stokorcového lesa, skutečně vám dojde, že s touhle pohádkou něco není úplně v pořádku. Takový osel Ijáček je celkem slušná emo postava, která by se v reálném světě zcela jistě podřezala ve vaně. Většího depkaře se sebevražednými sklony jsme dlouho neviděli, navíc ten jeho přišpendlený ocas, který se dá odepnout a ztratit… Brrrr!