Tržby po prvním týdnu promítání Padesáti odstínů šedi dosahují enormních výšin, a tak je od Universalu vcelku logickým krokem, že už velice navážno uvažuje také o realizaci dalších dvou dílů knižní série. Co na tom, že kritici a v podstatě i celý zbytek inteligentního světa snímek absolutně shodili ze stolu? Volání dalšího závratného zisku je samozřejmě přednější a na celé čáře vítězí i nad zdravým rozumem a úctou k poctivému filmařskému řemeslu.

Podruhé se tak každopádně už nemá stát s režisérkou prvního dílu, Sam Taylor-Johnson (47). Důvodem jsou údajně nepřekonatelné rozpory mezi ní a autorkou knižní předlohy E. L. James. Je to poté především druhá žena, která režisérku nesnese a obviňuje ji z mizerného výsledku. Spokojená není ani s vyobrazením sexuálních scén, jež měly být podle ní ještě otevřenější.

Taylor-Johnson se oproti tomu brání, že snímku chtěla dodat i hlubší příběh, a nikoliv jenom natočit přehlídku sado-maso scén (což je pochopitelné i vzhledem ke snahám studia snímek lépe zpřístupnit).

„Sam se na pokračování Padesáti odstínů už nebude podílet. Chce od projektu odstoupit a Universal ví, že je to správné rozhodnutí. Její vztah s Erikou se stal naprosto toxickým – navzájem sebou opovrhovaly a problémy filmu házela každá na tu druhou,“ nechal se slyšet novinář Dan Wootton, zdroj z blízkého okolí obou žen.

Vše je zatím ve stadiu oficiálně nepotvrzených zpráv, a tudíž ani doposud nepadla jména, která by mohla britskou filmařku nahradit. Možná bychom ale radili E. L. James – jež by měla být ráda, že dílo kvalitou srovnatelné s blogískem patnáctileté puberťačky jí byl vůbec někdo ochoten zadaptovat – aby trochu zklidnila hormon, jinak ji čekají rozbroje i s ostatními režiséry.

A potom, znáte to: Kde nic není, ani Sam Taylor-Johnson nebere.