Náš web včera přinesl informace o pozadí údajných podvodů finalistky VyVolených Evy Feuereislové (23), která čelí trestnímu oznámení, že se jako majitelka a jednatelka pardubického autobazaru vědomě podílela na jeho tunelování a nebyla jen bílým koněm, jak se pokouší a jistě i bude pokoušet tvrdit.

Feuereislová na sebe bazar nechala přepsat po vazebně stíhaném Davidu Kracíkovi, který čelí obvinění z podvodů v řádech desítek milionů korun, a několik trestních oznámení má na krku i Eva.

Redakce eXtra.cz hovořila s několika podvedenými klienty bazaru, ale nejzajímavější zpověď poskytl pan Robert M., který v bazaru pracoval v době, kdy jej Feuereislová vedla.

„Nechala to na sebe napsat někdy v červnu 2012 a hned jsme se domluvili, že tam budu dále pracovat. Že je podvodnice, stejně jako bývalý majitel Kracík, jsem zjistil během několika týdnů,“ líčí Robert, podle kterého z bazaru mizela auta, která tam nechali klienti, či se jiným klientům prodávaly vozy hluboko pod fiktivními výkupními cenami: „Eva ještě v srpnu, kdy musela vědět, co se děje, podepisovala fiktivní převody aut na nic netušící třetí osoby a komunikovala s klienty i s Kracíkem, který tehdy ještě neseděl. Osobně také ujišťovala zákazníky o tom, že jejich vozy či peníze jsou v bezpečí, vím o několika desítkách podvedených.“

Sám na slávou posedlou Feuereislovou už také podal trestní oznámení: „Dluží mi dvaadvacet tisíc, dostala mě krátce po zavření bazaru do existenčních potíží takového rozsahu, že jsem žil v Praze jako bezdomovec a do toho mě uháněli podvedení klienti. S řadou z nich jsem se ale posléze spojil a vylíčil jim pravý stav situace,“ dodává zoufalý Robert, který je připraven proti Feuereislové a její manažerce Patricii Kossevové (43), která v kauze také figuruje, svědčit: „Nebojím se jejich výhrůžek, nebojím se ničeho. Podvedených je hrozně moc, docela by mě zajímalo, co bude Eva říkat, pokud ji ve Vile s mým a jejími tvrzeními budou konfrontovat. Sám moc nechápu, proč tam šla, respektive proč se ji tam Kossevová tak vehementně snažila dostat. Musely přece vědět, že se začnou ozývat podvedení chudáci, kterým dluží mnohem víc než mně. To je každopádně její věc, já jen říkám, že je to vědomá podvodnice, která v době, kdy bylo jasné, co se děje, pořád slibovala lidem peníze a lhala, namísto aby podle zákona uvalila na společnost insolvenci a postavila se ke všemu zodpovědně.“

V Autocentru Pardubice se děly neuvěřitelné věci, policie a soudy řeší řadu podnětů, které narůstají a Feuereislovou tak tutově čeká ještě další zajímavá reality show, jen co opustí Vilu.

Ke kauze připravujeme další informace. Máte nám k ní co říct? Ozvěte se nám na redakce@extra.cz