Škatulata, která tedy dost podivně smrdí. To je nečekaný a náhlý odchod moderátorky hlavních zpráv na TV Barrandov Terezy Jemelíkové (30). Blonďatá a oblíbená tvář českých televizí dostala letenku, ze které jsou v šoku její kolegové. Její partner ze zpráv Petr Převrátil je nyní na Slovensku a má vypnutý telefon, takže se nám k tomu nemohl vyjádřit.

V médiích se pak objevily zprávy, že Terezu nahrazuje o čtyři roky mladší a do té doby řadová reportérka jejich zpráv Denisa Jeřábková. Povinná noticka o tom, jak je Denisa šikovná a jak jistě zapadne na její místo, důvody odchodu Jemelíkové a její vyjádření naopak ale chybělo.

A to není moc standardní.

Redakce eXtra.cz má ale svoje vrabce na střeše i na Barrandově a tak o tom víme trochu víc. Jeřábková se podle našeho zdroje snažila dostat Terezino místo už hodně dlouho a ani se tím nijak netajila: „Ten cíl o zprávách už se vlastně pomalu plní, ne?“ ptali se jí v rozhovoru pro magazín PragMoon v červnu tohoto roku. „Zčásti ano,“ odpovídá Jeřábková. „Od května mě můžou diváci vídat jako reportérku zpravodajství na TV Barrandov. A od toho už je jen krůček k moderování zpráv. Tak držte palce, ať to jednou vyjde!“

Že by zázrak? Podle našeho zdroje ani tak ne. Denisa je údajně kamarádkou Aleše Cibulky, hlavní tváře Barrandova s velkým vlivem. Jemelíková šla doslova na hodinu. „Ukončili jsme spolupráci,“ řekla nám k tomu Tereza a rozloučila se. Naše zdroje tvrdí, že jí byly řečeny více než podivné důvody. Vlastně žádné konkrétní, jen nějaké mlžení o tom, že jsou s ní nespokojení, ale Jemelíková je ve svém oboru profesionálka.

O Terezu se nebojíme. Ta si už jednou zažila divoký odchod z primáckých VIP zpráv, kde se postavila kruele Jitce Obzinové a o tomto střetu dodnes v mediálním světě panují legendární historky, takže ji jen tak něco nepoloží.