Jan Skalický se na voliče v Praze 5 před loňskými komunálními volbami usmíval z billboardů, které byly součástí jeho nákladné kampaně. I když ve volbách neuspěl, místo na pětkové radnici se pro něho našlo. Je poradcem místostarosty Budína. Spojení je to přitom překvapivé, Strana zelených dlouhodobě bojuje proti zástavbě Klamovky, ale Skalický v minulosti vehementně podporoval změnu územního plánu ještě jako místopředseda komise územního rozvoje za dob kontroverzního starosty Milana Jančíka.

Začátkem srpna došlo v radě MČ Prahy 5 ke schválení několika zakázek malého rozsahu na různé studie. Nejkontroverznější je potom ta na posouzení druhé plavební komory za 1 245 000 Kč bez DPH. Tu už v minulosti prosazoval právě Jan Skalický v době, kdy byl ještě pověřen řízením Ředitelství vodních cest. Studie je přitom v první řadě starostí Státní plavební správy, Povodí Vltavy, hlavního města Prahy a až poté Prahy 5.

Novou vedoucí Stavebního úřadu městské části Praha 5 se stala ing. Ivana Jakoubková. Ta v minulosti působila například na Stavebním úřadě Praha 4, a to v době vedení starosty Pavla Horálka. Ten je spojován s kontroverzním podnikatelem a lobbistou Ondřejem Palounkem. Jakoubková působila také na Stavebním úřadě městské části Praha 11, a to v době starostování neméně kontroverzního starosty Dalibora Mlejnského. U toho policisté při domovní prohlídce našli desítky milionů korun.