Jogín, který o slávu nestojí a nepoznává celebrity. Jenže se teď provalilo, že jeho hodiny navštěvuje Kate Moss i Pippa Middleton. Chudák učitel tak má najednou natřískáno na deset let dopředu.

Jmenuje se Stewart Gilchrist (54) a býval pěkné kvítko.

Pět let pracoval jako právník pro IBM, dost pil, rozhazoval peníze a užíval si mladického života.

„Moje cesta k józe začala již v roce 1986, kdy jsem úplně na mol spadl přes zeď do Regent Canalu.“ (Regent Canal se táhne v délce 13,5 km severním Londýnem až na východ k řece Temži, pozn. red.)

„Byl jsem tehdy vzhůru celou noc a dělal to, co jste na konci 80. let pozdě v noci jako mladí dělali,“ řekl s mrknutím oka a lehkým úsměvem pro Daily Mail.

„Nějak jsem se vysoukal z vody a strávil další tři měsíce v nemocnici. Měl jsem zlomených pět obratlů, takže jsem měl velké bolesti.“

Stewart strávil další tři roky neúspěšným snažením zbavit se bolesti.

„Zkusil jsem vše, co si dokážete představit, věci legální i nelegální. Myslím tím opravdu všechno.“ Až konečně Stewarta přesvědčila přítelkyně, aby zkusil jógu.

„Zjistil jsem, že můžete vyléčit cokoliv pomocí vašeho dechu,“ říká Stewart.

Nejprve se stal veganem a před 17 lety se vzdal alkoholu. „Býval jsem velký pijan,“ přiznává.

Stewart má mimořádnou energii. Vyučuje po celém světě, trénuje více než 50 učitelů jógy ročně.

Aniž by o tom věděl, navštěvují jeho slavné hodiny například modelka Kate Moss a minulý týden přibyla do klubu i Pippa Middleton.

Právě po tom, co paparazzi vyfotili Pippu, jak odchází z jedné jeho hodiny, se kolem něj strhla hotová mela a všichni chtějí na jeho hodiny. A co na to jogín?

"Nesnáším dnešní tělo fašismus. Existují nějaké osoby se zdravotním postižením v mé třídě? Jsou tam nějací nevidomí? Ne, samozřejmě že ne – ale přál bych si je tam.

„To je všechno špatně. Jóga není o získání dobrého těla, to je jen vedlejší produkt.“

Takže nijak nadšený ze slavných holek ve své třídě není.