Petr Kramný z Karviné, který určitě jedem z práce nezavraždil na dovolené v Egyptě svou manželku a omylem i dceru, čelí nechutnému útoku médií poté, co si předevčírem vyrazil na pole za město s rozvedenou matkou dvou dětí, aby „pokecali“.

Kramného při konspirační schůzce načapala TV Nova a měl štěstí, že teprve v „přesvědčovací“ fázi. Sám ženovrah, pardon, samotná oběť médií se brání vysvětlením, které zní celkem logicky. Nedělnímu Blesku nejslavnější skorovrah Česka prozradil, že s Kateřinou K., pokladní místního supermarketu, nemůže jít někam jen tak, protože je ještě krátce po smrti manželky, a tak se s ní nemůže ve městě ukázat, a aby si někoho zval k sobě, na to je příliš brzy.

Navíc se prý jedná pouze o kamarádku a nic spolu neměli, což dost pravděpodobně zapříčinil právě předčasný příchod štábu zpravodajství Novy.

Kramného případ mezitím směřuje možná přesně tam, kam směřovat měl. Média musí ctít presumpci neviny, arabští kriminalisté se na místě činu příliš nevyznamenali a těm českým nezbývá než se modlit, aby hlavní podezřelý udělal nějakou chybu nebo se složil při výslechu.

A ten aby si zatím chudák hledal nějaké odlehlejší místo na konspirační schůzky s pokladními.