Úspěšný producent, scénárista a režisér hororu Ghoul nebo thrilleru Kajínek na nic nečeká a neustále pracuje na několika projektech najednou. Avšak největším soustem v jeho profesním životě bude filmové dílo Jan Žižka. Sám Petr Jákl o něm ještě nechce příliš mluvit, protože je celý projekt v přípravách.

Historické drama Jan Žižka by se mělo objevit v kinech v roce 2018. Pojednávat bude o mládí známého vojevůdce. Film by měl být velkolepý, výpravný, plný triků, efektů a kdo viděl Jáklovy předchozí filmy, jistě ví, že všechny násilné scény nebudou nijak upraveny pro tzv. “slabší povahy”. Na filmu se podílí světově známá americká filmová agentura William Morris Endeavor, která zastupuje největší hollywoodské trháky stříbrného plátna (např. Vlk z Wallstreet, Hanební pancharti, Kill Bill, Batman a mnoho dalších). Zastupují také světoznámé režiséry, jako je Quentin Tarantino, Ridley Scott nebo Steven Spielberg a nyní i Petra Jákla.

Kajínek je v TOP 10 českých filmech, které vydělaly nejvíce peněz – 89 milionů Kč. I kdyby Žižka výrazně překonal tyto tržby, tak by nestačily na pokrytí připravovaného rozpočtu a proto musí tvůrci vsadit na zahraniční distribuci.

Jákl řekl, že v české kinematografii se neustále opakují stejní herci, používá se podobný styl zpracování a to může diváky začít nudit. Český divák dává přednost stále více a více cizím snímkům před těmi domácími. Petr Jákl má stanovených několik cílů – vrátit českého diváka do kina, ukázat světu, jak je naše republika zajímavou turistickou destinací s fantastickou historií a podpořit ekonomiku našeho státu.

„Film o Janu Žižkovi, který je jedním ze 7 nikdy neporažených vojevůdců všech dob (po boku Čingischána nebo Alexandra velikého), je zajímavý pro celý svět, a má tak možnost oslovit masy a propagovat krásy naší země a historie. To by mělo přilákat takzvané filmové turisty, ale i ty normální, kteří ve filmu uvidí hrady a přírodu, za kterou stojí vycestovat.“ řekl Petr Jákl.

Z olympionika a bývalého kaskadéra se stal zřejmě ničím nezastavitelný businessman ve filmovém průmyslu, který má neuvěřitelně vysoké ambice v mezinárodním měřítku. Petr Jákl o sobě tvrdí, že je hrdý na to, že je Čech a protože mu na jeho zemi záleží, nechce z ní utíkat za lepším životem do zahraničí. Nicméně by rád přispěl k tomu, aby obor, kterému rozumí a baví ho, stále rostl a zlepšoval se.

„Naštěstí se zpět do ČR vrací velké zahraniční filmy, a v loňském roce u nás utratily 4,5 miliardy Kč, což je ale stále o 1,5 miliardy méně než v roce 2003. Je to především proto, že jsou u nás filmové pobídky 20% a filmy nám přetahují Anglie nebo Maďarsko s 25%. Vzhledem k tomu, že na systému pobídek stát velmi dobře vydělává, tak by nejen pro filmaře, ale i pro běžné daňové poplatníky zvýšení pobídek bylo výhodné.“ řekl producent Petr Jákl.

Vzhledem k tomu, že se celý film bude natáčet v České republice, tak budou peníze utraceny v regionech a především u českých firem. Kromě toho che Jákl dát šanci co největšímu množství českých herců, šermířů, koňáků, kaskadérů a komparzistům. Dokonce i těm, kteří před kamerou zatím nestáli.

„Myslím, že šanci zahrát si v takovém filmu má dostat kdokoliv, kdo je schopný a má do toho chuť. I mě kdysi obsadili do velkofilmů, byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Proto kromě hereckých castingů děláme nábory lidí, kteří umí bojové sporty, šerm nebo jízdu na koni, a nebo jsou prostě jen typově správní a budou se do filmu hodit.”