Pamatujete se, jak si portugalský trenér José Mourinho s Petrem Čechem jeden čas doslova řiť vytíral? Tak nyní se může smát náš reprezentační gólman. Portugalskému trenérovi se v Chelsea totiž na začátku nové sezóny Premier League vůbec nedaří a může být ještě hůř. Už se začíná spekulovat o tom, že by bylo nejlepší, kdyby Mourinho z klubu odešel. A Čech? Ten si užívá pohodičku v Arsenalu.

José Mourinho udělal v Chelsea gólmanskou jedničku z Thibauta Courtoise. Čech to nesl špatně. Jenže na začátku sezóny se Courtois zranil a Čech je už zabydlený v Arsenalu. Courtois má poškozený meniskus a Chelsea může chybět až tři měsíce. A tohle období bude pro Mourinha klíčové. A krizové. Nikdo by se nemohl divit, kdyby byl z klubu vyhozen.

Fanoušci by ještě tak nějak unesli, že se Mourinho pohádal se svůdnou týmovou lékařkou Evou Carnerio – psali jsme o tom ZDE.

Ale určitě portugalskému arogantovi neodpustí, že Chelsea je na začátku ligy všem pro smích. Chelsea je úřadující mistr, ovšem teď se pohybuje až ve druhé polovině tabulky. Z pěti zápasů vyhrála pouze jednou. Na kontě má už tři prohrané zápasy. Což je stejné číslo jako za celý minulý ročník dohromady. Naposledy kluky v modrém vypráskal 3:1 Everton.

„Já jsem mistr, také moji hráči jsou mistři. Nemyslím, že je tady pro Chelsea nějaký lepší trenér, než jsem já. Jsem tím pravým člověkem pro tuhle práci. Jen teď máme špatné výsledky. Beru za to zodpovědnost, ale my se z toho vyhrabeme,“ křičel naštvaný Mourinho na tiskovce.

Jenže otázkou je, zda dostane Portugalec ještě nějaký čas. Chelsea ztrácí na vedoucí Manchester City už jedenáct bodů. Na druhý Manchester United i třetí Arsenal nabrala šestibodové manko.

A nejlepší na tom všem je to, že příští kolo čeká na Chelsea právě Čechův Arsenal. Pokud Čech prokáže dobrou formu a Chelsea bude poražena, může to být pro Mourinha poslední zápas. Petře, to by byla satisfkce jako hrom, že?