Seth Lane je pětiletý chlapeček, kterému byla už ve velmi raném věku diagnostikována závažná porucha imunity. Těžká kombinovaná imunodeficience, zkráceně SCID, způsobuje, že malého Brita může zabít i nejběžnější infekce a jedinou jeho nadějí je úspěšná transplantace kostní dřeně.

Na jeho těžký boj chtěli upozornit rodiče, a tak společně s ním natočili video. Seth v něm veřejnost vyzývá, aby mu vyjádřila podporu tím, že se 27. března obleče do žluté barvy.

Že podobná výzva bude v době sociálních sítí vyslyšena, bylo asi jasné. Obrovská vlna reakcí, která se o pátečním dnu po celém světě spustila, však rodinu stejně překvapila.

Do žluté se oblékli příslušníci různých povolání, slavné osobnosti nebo i zvířata. Lidé mu točili videa, vymýšleli písničky a na svém Twitteru si na něho vzpomněla třeba i NHL.

Sethovi se tak dostalo opory, kterou bude v následujícím období určitě potřebovat. Za několik dní mu totiž bude odebírán žlučník poškozený častým užíváním antibiotik. Následovat by měla chemoterapie a konečně další pokus o transplantaci kostní dřeně.

I se zbytkem světa mu přejeme, aby tentokrát byla zdařilá!